یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 – 16:03

هفته گذشته جفت ارز USDCAD توانست بازگشت صعودی قوی را از نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱٫۲۵۷۹ شروع کند و تمام افت‌های هفته قبل آن را جبران کند. در حال حاضر نمودار هفتگی در زیر ناحیه عرضه هفتگی ۱٫۲۹۳۹-۱٫۲۸۱۵ قرار گرفته است.
در معاملات هفته گذشته، ناحیه تقاضای روزانه ۱٫۲۵۹۲-۱٫۲۵۲۷ از خریداران حمایت کرد. این ناحیه تقاضای روزانه شامل نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ هم می‌شود. قدرت خریداران باعث شد تا جفت ارز به ناحیه عرضه ۱٫۲۸۱۹-۱٫۲۷۴۷ برسد، که به انتهای پایینی ناحیه عرضه هفتگی چسبیده است. ادامه فشارهای خرید از این محدوده می‌تواند جفت ارز را به ناحیه عرضه روزانه ۱٫۲۹۳۹-۱٫۲۸۸۲ برساند، که درست در انتهای بالایی ناحیه عرضه هفتگی قرار گرفته است.
روز جمعه جفت ارز توانست به بالای ۱٫۲۷ و خط روند مقاومت چهارساعته رسم شده از اوج ۱٫۳۱۲۴ حرکت کند. این حرکت موجب شده تا جفت ارز به سمت ناحیه مقاومت چهارساعته ۱٫۲۸۰۰-۱٫۲۷۸۳ صعود کند. این ناحیه شامل نرخ ۱٫۲۸، مقاومت کلیدی چهارساعته ۱٫۲۷۹۵ و مقاومت چهارساعته ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی چهارساعته در ۱٫۲۷۸۳ می‌شود. همچنین اندیکاتور RSI هم نشانگر واگرایی و قرار گرفتن جفت ارز در محدوده اشباع خرید است. به همین دلیل این محدوده می‌تواند در معاملات این هفته جفت ارز را تضعیف کند.
استراتژی: محدوده ۱٫۲۸۰۰-۱٫۲۷۸۳ محل خوبی برای ورود به معامله است. همچنین این محدوده در داخل ناحیه عرضه روزانه ۱٫۲۸۱۹-۱٫۲۷۴۷ هم قرار گرفته است. حد سود اولیه معامله فروش از این محدوده، در ۱٫۲۷ قرار گرفته است. با وجود انطباق‌های قوی که در این محدوده قرار گرفته، توصیه می‌شود که با احتیاط وارد معامله شوید، چون‌که احتمال شکست جعلی این محدوده تا نرخ بازگشایی ماه مارس در ۱٫۲۸۳۵ وجود دارد. این محدوده درست در انتهای پایینی ناحیه عرضه هفتگی در ۱٫۲۹۳۹-۱٫۲۸۱۵ قرار گرفته است. به همین دلیل در صورت ورود به معامله فروش از ۱٫۲۸۰۰-۱٫۲۷۸۳، ریسک معامله را هم در نظر بگیرید.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا