سه شنبه 17 فروردین 1395 – 16:12

هر چند پوند انگلستان در بالای حمایت کلیدی ۱٫۴۰۵۱ نمودار هفتگی در حال معامله است، اما در طول سه هفته گذشته، موفق به ثبت رشد قابل توجهی نشده است. حرکات قیمتی هفته گذشته با ۸۸ پیپ فاصله، بالاتر از نرخ ۱٫۴۲۲۰ بسته شد. از دید تکنیکال، دلیل عدم موفقیت پوند برای صعود از این محدوده حمایت هفتگی، احتمالا به دلیل محدوده عرضه بازار در نمودار روزانه باشد (۱٫۴۵۷۸- ۱٫۴۴۶۷). نرخ برابری در روز چهارشنبه گذشته به نزدیکی این محدوده رسید، که موجب شد تا GBP/USD در ادامه هفته در فاز نزولی قرار گیرد. با توجه به نمودار های بلند مدت، نواحی که در این هفته زیر نظر گرفته می شوند، به شرح زیر است:
– حمایت کلیدی شکسته شده نمودار هفتگی در نرخ ۱٫۴۰۵۱
– محدوده عرضه نمودار روزانه در ۱٫۴۴۶۷-۱٫۴۵۷۸
– حمایت نمودار روزانه در ۱٫۴۰۷۹
– محدوده تقاضای بزرگ نمودار روزانه در ۱٫۳۸۴۳-۱٫۴۰۳۶
مرور حرکات قیمتی روز جمعه در نمودار چهار ساعته، نشان می دهد که پوند به کمک فروشندگان از سد ۱٫۴۳۰۰ دلاری عبور کرد و روز را در محدوده ۱٫۴۲۰۰ دلاری به پایان رساند، که همان گونه که دیده می شود، با سطح اصلاح ۶۱٫۸ درصدی فیبوناچی در ۱٫۴۲۰۹ مطابقت دارد. متاسفانه، در تایم فریم های بالاتر، انطباق کمی را در محدوده این نرخ مشاهده می کنیم، برای همین انتظار می رود که این نرخ چیزی بیش از جهش روزانه کوچک در بازار نباشد، و پیش بینی می شود که این سد حمایتی نهایتا در معاملات روز سه شنبه شسکته شود.
با این حال، محدوده ای که برای معامله کردن مناسب است، دایره صورتی در نمودار است، که شامل حمایت نمودار های هفتگی و روزانه (۱٫۴۰۷۹/۱٫۴۰۵۱) همراه با نرخ رُند ۱٫۴۱۰۰ می شود. در کل، این محدوده برای معامله خرید پوند (در صورت رسیدن نرخ برابری تا این سطح) مناسب است. با این حال توصیه می شود که در تایم فریم های پایین تر به دنبال سیگنال های حرکات قیمتی بود، چونکه جفت ارز شاید تا محدوده تقاضا در نمودار روزانه (۱٫۳۸۴۳-۱٫۴۰۳۶) پایین بیاید. به غیر از موارد گفته شد (انطباق حمایت ها در تایم فریم های بالاتر)، فعلا محدوده دیگری برای معامله کردن وجود ندارد.
معاملات خرید: ۱٫۴۲۰۰ و محدوده (۱٫۴۰۵۱-۱٫۴۱۰۰). حد ضرر معاملات به محل سیگنال های حرکات قیمتی در نمودار های کوتاه مدت بستگی دارد که بایستی به فاصله ۵ تا ۱۰ پیپ از محل ورود به بازار انتخاب شوند.

.

نمودار های هفتگی، روزانه و چهار ساعته پوند دلار آمریکا - 5 آوریل

نمودار های هفتگی، روزانه و چهار ساعته پوند دلار آمریکا – ۵ آوریل