سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 – 10:50

اخیراً دلار کانادا تحت‌فشارهای فروش قوی قرارگرفته است. داده‌های اقتصادی کانادا ضعیف بوده‌اند و بانک مرکزی کانادا هم هنوز برنامه خاصی برای افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک ندارد. از دید تکنیکال، نمودار چهارساعته به بالای ۱٫۲۸ عبور کرده و در پایان معاملات روز دوشنبه آمریکا هم از نرخ بازگشایی ماه مارس در ۱٫۲۸۳۵ عبور کرده است. با این حال مقاومت چهارساعته مهمی در ۱٫۲۸۶۲ و نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۱٫۲۸۹۴ دیده می‌شود. اندیکاتور RSI چهارساعته نشانگر واگرایی قوی در جفت ارز است و همچنین بازار وارد محدوده اشباع خرید قوی شده است.
در نمودارهای بلندمدت، نمودار هفتگی در داخل ناحیه عرضه هفتگی ۱٫۲۹۳۹-۱٫۲۸۱۵ قرارگرفته، درحالی‌که نمودار روزانه از ادامه حرکات صعودی تا ناحیه عرضه ۱٫۲۹۳۹-۱٫۲۸۸۲ حکایت دارد (این ناحیه عرضه درست در انتهای بالایی ناحیه عرضه هفتگی قرارگرفته است).
استراتژی: با توجه به وضعیت فعلی نمودار چهارساعته، احتمالاً امروز حرکات قیمتی USDCAD محدود خواهند بود. با این حال می‌توان به معامله فروش از نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۱٫۲۸۹۴ فکر کرد. این نرخ در انتهای پایینی ناحیه عرضه روزانه قرارگرفته است و این ناحیه عرضه روزانه هم با ناحیه عرضه هفتگی انطباق دارد. بر همین اساس می‌توان حد ضرر را در بالای ناحیه عرضه هفتگی یا روزانه قرار داد.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا