سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 – 10:35

دیروز دلار آمریکا در برابر ین ژاپن رشد کرد و توانست به اوج قیمتی ۱۰۸٫۷۵ برسد. این بزرگ‌ترین حرکت صعودی یک روزه USDJPY در یک‌ماهه گذشته محسوب می‌شود. هدف بعدی بازار می‌تواند نرخ ۱۰۸ باشد، که درست پیش از نرخ بازگشایی ماه فوریه در ۱۰۹٫۱۹ قرارگرفته است. در همین حال معامله گران بایستی به اندیکاتور RSI چهارساعته هم توجه کنند که وارد محدوده اشباع خرید شده است.
در نمودارهای بلندمدت، نمودار هفتگی بعد از شکست مقاومت ۱۰۷٫۴۵ با ناحیه عرضه هفتگی ۱۱۰٫۴۸-۱۰۸٫۶۸ درگیر است. در نمودار روزانه هم جفت ارز اخیراً از مقاومت ۱۰۸٫۵۲ عبور کرده و کندل صعودی نسبتاً کاملی را تشکیل داده است. این حرکت توانسته مسیر صعودی بازار را تا مقاومت روزانه ۱۱۰٫۲۹ هموار کند. این مقاومت روزانه هم در انتهای بالایی ناحیه عرضه هفتگی قرارگرفته است.
استراتژی: با توجه به اینکه نمودارهای چهارساعته و روزانه از ادامه حرکات صعودی حکایت دارند، می‌توان امروز انتظار تقویت نرخ برابری را داشت. با این حال تنها زمانی می‌توان به معامله خرید فکر کرد که نمودار چهارساعته به سمت ۱۰۸٫۵۰ بازگردد و در قالب حمایت به آن برخورد کند. در غیر این صورت ورود به معامله خرید ریسکی خواهد بود. علاوه بر این، نمودار هفتگی هم با انتهای پایینی ناحیه عرضه هفتگی درگیر است. به همین خاطر بهتر است که پیش از ورود به معامله خرید از ۱۰۸٫۵۰، منتظر تشکیل الگوی کندلی صعودی ماند.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن