دوشنبه 3 آذر 1399 – 10:20

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

نمودار هفتگی اونس طلای جهانی به فاصله نزدیکی از کانال رسم شده از اوج ۱۷۰۳ دلاری نوسان می‌کند. در صورتی که XAUUSD به این حمایت برخورد کند، شاید خریداران بلندمدت اونس طلای جهانی وارد بازار شوند و قیمت هر اونس طلا را تا اوج تاریخی ۲۰۷۵ دلار بالا بکشند. با این حال در نمودار هفتگی حمایت دیگری هم در ۱۷۸۷ دلار دیده می‌شود که در صورت سقوط بازار، می‌تواند هدف بعدی اونس طلا باشد.
همچنین باید معامله گران توجه داشته باشند که روند بلندمدت اونس طلای جهانی صعودی است.
در نمودار روزانه اونس طلای جهانی بازار پیش از حمایت ۱۸۴۱ دلاری تشکیل کف داده و به سمت بالا بازگشته است. مقاومت روزانه ۱۹۲۸ دلاری می‌تواند هدف بعدی بازار باشد. همچنین بایستی توجه داشت که در نمودار روزانه اونس طلای جهانی الگوی کنج یا Wedge بین ۲۰۱۵ و ۱۸۶۲ دلار تشکیل شده است.
روز جمعه نمودار چهارساعته اونس طلای جهانی به بازگشت صعودی از حمایت ۱۸۵۲ دلاری ادامه داد و به نرخ بازگشایی ماه نوامبر ۱۸۷۸ دلاری رسید. شکست این مقاومت می‌تواند قیمت اونس طلای جهانی را به مقاومت‌های ۱۸۹۰ و ۱۸۹۶ دلاری برساند و شاید تا ۱۹۱۱ دلار هم بالا بیاید.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

نرخ بازگشایی نوامبر در ۱۸۷۸ دلار نتوانسته مقاومت جدی برای بازار باشد و انطباق جدی هم با سطوح تکنیکال بلندمدت ندارد. به همین دلیل شاید فروشندگان به مقاومت‌های چهارساعته ۱۸۹۰ و ۱۸۹۶ دلاری توجه کرده باشند که با سقف الگوی کنج روزانه هم انطباق دارند.
حمایت کلیدی و چهارساعته ۱۸۵۲ هنوز هم سطح کلیدی برای بازار است و شاید شکست جعلی را تا حمایت کانال هفتگی شاهد باشیم. حمایت چهارساعته دیگری هم در ۱۸۳۵ دلار دیده می‌شود که با حمایت روزانه ۱۸۴۱ دلاری فاصله کمی دارد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی XAUUSD