تحلیل اونس طلا کیتکو Gold Kitco

با افزایش قیمت طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار، احساسات صعودی بازگشت

باتوجه به این که قیمت طلا در هفته گذشته به بالای ۱۸۰۰ دلار به ازای هر اونس رسید، سرمایه‌گذاران خرد و تحلیلگران وال استریت در بازار فلزات گرانبها به دنبال قیمت‌های بالاتر در هفته‌ آینده هستند.

طبق آخرین نظرسنجی طلای کیتکو، اکثر تحلیلگران می‌گویند که دوره تثبیت طلا پس از موج فروش شدید ماه ژوئن در حال پایان است.

با این حال، برخی از تحلیلگران  خاطر نشان می‌کنند که سرمایه‌گذاران باید احتیاط کنند چرا که بازار طلا با یک فضای متلاطم دست و پنجه نرم می‌کند. از یک طرف بانک مرکزی اروپا هدف تورمی خود را در میان مدت به صورت میانگین ۲ درصد قرار داده است، همچنین بانک چین نرخ بهره را کاهش داده است در کنار آن بازده اوراق خزانه‌داری به طور شدیدی کاهش یافته است و بازار سهام تضعیف شده است.

ترجمه نظرسنجی هفته گذشته کیتکو را در لینک زیر بخوانید:
صفحه اختصاصی تحلیل اونس طلا

 • اوگن وینبرگ، رئیس تحقیقات کالا در Commerzbank گفت:« بله، طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار به ازای هر اونس رسیده است اما ما شاهد پرایس اکشن قدرتمندی در طلا نیستیم.»
  وینبرگ اضافه کرد که طلا قبل از آنکه بتواند صعود قابل توجهی داشته باشد، باید در سطح فعلی تثبیت شود.
  او گفت:« من فکر می‌کنم برای صعود طلا تنها مساله زمان است. به نظر من وقتی سرمایه‌گذاران متوجه شوند که هم فدرال رزرو و هم بانک مرکزی اروپا عقبتر از منحنی تورم مانده‌اند، می‌توانیم شاهد حرکت طلا باشیم. با این حال من نمی‌دانم این اتفاق چه زمانی رخ می‌دهد.»

این هفته  ۱۶ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو شرکت کردند. ازاین میان ۱۲ نفر یا ۷۵ درصد نظر به  افزایش قیمت طلا داشتند. همچنین نظرات نزولی و خنثی هر کدام ۲ رای یا ۱۲.۵ درصد را به خود اختصاص دادند.

در همین حال، ۹۰۲ نفر در نظرسنجی آنلاین مین استریت شرکت کردند. از این تعداد۵۵۰ نفر یا ۶۱ درصد گفتند که هفته آینده قیمت طلا افزایش خواهد یافت، ۱۷۸ نفر یا ۲۰ درصد نظر به کاهش قیمت داشتند و۱۷۴ نفر یا ۱۹ درصد نیز بی‌طرف بودند.

نتیجه نظرسنجی کیتکو از تحلیگران وال استریت و مین استریت برای هفته سوم جولای
 • اوله هانسن، رئیس استراتژی کالای بانک ساکسو، گفت که در کوتاه مدت بر روی طلا صعودی باقی می‌ماند. با این حال، وی افزود که سرمایه‌گذاران طلا با شروع تعطیلات تابستانی با سر و صدای زیادی در بازار مواجه خواهند شد.
  وی گفت:« علی‌رغم عملکرد ضعیف طلا، من هنوز هم فکر می‌کنم که قیمت‌ها می‌توانند بالاتر بروند. دلایل کافی وجود دارد که باور کنیم ریسک‌ها طلا را به سمت بالا می‌کشند.»
  هانسن گفت که اگرچه بر روی طلا صعودی است اما هنوز به صورت تهاجمی خرید انجام نمی‌دهد.
 • نیکلاس فراپل، مدیرکل ABC Bullion گفت که او نیز در مورد طلا صعودی است و تا زمانی که قیمت‌ها بالای سطح حمایتی ۱۷۹۰ دلار در هر اونس باشند، منتظر شکسته شدن سطح ۱۸۲۰ دلار در هر اونس خواهد بود.
  وی گفت:« طلا پس از افت اخیر هنوز در مرحله تثبیت قرار دارد. اما این موضوع به طور سازنده‌ای نشان دهنده آغاز روند بهبود است. آیا آمار CPI و PPI و خرده فروشی به شکل‌گیری مرحله بعد کمک می‌کند؟ شاید.»
 • آدریان دی، رئیس Adrian Day Asset Management نیز گفت که او در مورد طلا خنثی است چرا که انتظار دارد پس از بهبود هفته گذشته شاهد مقداری تثبیت باشیم.
  وی گفت:« با توجه به سیاست‌های تسهیل پولی و افزایش تورم، برای بلند مدت همچنان صعودی باقی می‌مانم.»

تحلیل هفتگی فارکس را نیز از اینجا بخوانید:
تحلیل هفتگی فارکس و بازار جهانی در هفته سوم جولای

 • مارک چندلر، مدیرعامل Bannockburn Global Forex نیز گفت که او در کوتاه مدت نظر نزولی بر روی طلا دارد چرا که به نظر نمی‌رسد بازدهی اوراق قرضه همچنان به کاهش خود ادامه دهد.
  وی گفت:« رالی شش روزه ممکن است گاوها را خسته کرده باشد. همچنین من منتظر افزایش بازدهی اوراق قرضه ایالات متحده پس از افت شدید در این هفته هستم.»

منبع: Kitco