پنجشنبه 30 فروردین 1397 – 9:00

از ابتدای هفته، قیمت طلا تا حدودی حرکات محدودی داشته است. در نمودار چهارساعته، الگوی نموداری صعودی در حال شکل گرفتن است، که شامل نرخ بازگشایی ماه فوریه در ۱۳۴۵٫۱ دلار هم می‌شود. در بالای این سطوح، مقاومت چهارساعته ۱۳۵۶٫۸ دلاری قرارگرفته است، درحالی‌که در زیر این محدوده هم ناحیه تقاضای چهارساعته ۱۳۳۴٫۴-۱۳۳۰٫۹ دلاری قرار دارد.
چشم‌انداز طلا در نمودارهای بلندمدت هم تغییری نداشته است. نمودار هفتگی همچنان در الگوی پرچم صعودی در حال معامله است. این الگو پیش از نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱۳۰۲٫۵ دلار تشکیل شده و با حمایت کانال هفتگی رسم شده از کف ۱۱۲۲٫۸ دلار انطباق دارد. شکست صعودی این الگو می‌تواند قیمت طلا را به مقاومت هفتگی ۱۳۷۵٫۵ دلار برساند. در نمودار روزانه، طلا همچنان در کانال صعودی معامله می‌شود. حمایت کانال از کف ۱۲۳۶٫۶ دلاری و مقاومت آن از اوج ۱۳۴۰٫۵ دلار رسم شده است. در کل طلا می‌تواند از دید بلندمدت در هر جهتی حرکت کند.
استراتژی: به‌احتمال‌زیاد معامله گران کوتاه‌مدت به ناحیه تقاضای چهارساعته ۱۳۳۴٫۴-۱۳۳۰٫۹ به‌عنوان محل مناسبی برای خرید نگاه می‌کنند و درعین‌حال مقاومت چهارساعته ۱۳۵۶٫۸ دلار را هم محلی برای فروش می‌دانند.
از دید بلندمدت، به‌احتمال‌زیاد قدرت فروشندگان در انتهای بالایی الگوی پرچم نمودار هفتگی ضعیف است، به‌خصوص که هفته گذشته هم شکست جعلی به بالای این سطح رخ‌داده است. بااین‌حال هنوز خریداران تلاش چندانی برای افزایش قیمت طلا نکرده‌اند. به همین دلیل شاید بهتر باشد که معامله گران پیش از افزایش قیمت طلا خود را برای برخورد مجدد بازار به حمایت کانال روزانه آماده کنند. درصورتی‌که طلا به حمایت کانال روزانه برخورد کند، شاهد شکست جعلی ناحیه تقاضای چهارساعته خواهیم بود، به همین دلیل توصیه می‌شود که با احتیاط معامله کنید.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا