پنجشنبه 13 خرداد 1395 – 9:43

تحلیل امروز را از نمودار هفتگی شروع می کنیم. حرکات قیمتی در این نمودار، بعد از جهش صعودی از تقاضای ۰٫۷۱۸۶-۰٫۷۱۰۸ به فاصله نزدیکی از ناحیه عرضه هفتگی در ۰٫۷۴۳۸-۰٫۷۳۱۵ رسیده است. از سوی دیگر، نرخ برابری در نمودار روزانه، وارد ناحیه عرضه در ۰٫۷۲۵۹-۰٫۷۲۲۶ شده و احتمالا حد ضرر های زیادی را در حین این حرکت فعال کرده است. ناحیه بعدی در زیر این محدوده در ۰٫۷۴۰۲-۰٫۷۳۳۵ قرار دارد، که در بالای ناحیه عرضه هفتگی اشاره شده جای گرفته است.
با نگاه به نمودار چهارساعته، می توان مشاهده کرد که AUD/USD در معالمات دیروز به اوج ۰٫۷۲۹۸ رسیده و بعد از آن به کف ۰٫۷۲۲۷ سقوط کرده است. با قرار گرفتن جفت ارز در حمایت چهارساعته ۰٫۷۲۴۱، آیا می توان اقدام به خرید جفت ارز کرد؟
استراتژی: خرید از حمایت چهارساعته در ۰٫۷۲۴۱ در معاملات امروز می تواند منطقی باشد، چونکه مسیر صعودی جفت ارز در نمودار روزانه هموار است. با این حال، این معامله با احتمال موفقیت بالایی همراه نخواهد بود، چونکه جفت ارز به ناحیه عرضه هفتگی در حال نزدیک شدن است. به همین دلیل، توصیه می شود در ۰٫۷۲۴۱ اقدام به سیگنال یابی کنید. اولین حد سود معامله خرید را می توان در ۰٫۷۳ قرار داد.
معامله خرید: ۰٫۷۲۴۱ – حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا - 2 ژوئن

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۲ ژوئن