پنجشنبه 20 آبان 1395 – 9:27

حرکات قیمتی دیروز بازار پر از اتفاقات غیرمنتظره بود. ترامپ به‌عنوان ۴۵ مین رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شد. علاوه بر این، دلار آمریکا در برابر اکثر ارزهای اصلی بازار صعود کرد، که درست برخلاف انتظارات بود، درواقع انتظار می‌رفت که با پیروزی ترامپ، دلار آمریکا تضعیف شود. یورو تا اوج ۱٫۱۲۹۹ دلاری صعود کرد و در انتهای روز در کف ۱٫۰۹۰۸ به کار خود پایان داد، که در اصل یک حرکت ۴۰۰ پیپی بود. هنوز در مورد آینده آمریکا شک و تردیدهای زیادی وجود دارد و همچنین واکنش فدرال رزرو هم معلوم نیست.
از دید نمودار هفتگی، EUR/USD به زیر ناحیه مقاومتی (۱٫۱۵۳۳-۱٫۱۲۷۸) رسیده است، این محدوده از تاریخ مه ۲۰۱۵ میلادی مانع از صعود جفت ارز شده است و در حال حاضر درست پیش از نرخ باز شدن سال ۲۰۱۶ در ۱٫۰۸۷۳ قرار دارد. کندل های روزانه هم درست در بالای ناحیه تقاضای (۱٫۰۸۸۷-۱٫۰۹۵۰) قرار دارند. این ناحیه، شامل نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۶ است و درست در بالای حمایت هفتگی ۱٫۰۸۱۹ قرار گرفته است.
در نمودار چهارساعته، جفت ارز تنها چند پیپ با محدوده ۱۰۹ و حمایت کلیدی ۱٫۰۸۹۲ فاصله دارد. هدف صعودی بعدی بازار از این سطوح در ۱٫۰۹۴۳ قرار دارد که مقاومت بازار محسوب می‌شود، که در نزدیکی نرخ بازگشایی ماه نوامبر در ۱٫۰۹۷۰ قرار دارد.
استراتژی: در حالیکه ۱٫۰۹ می‌تواند منجر به جهش قیمتی جفت ارز در معاملات امروز شود، اما حمایت کلیدی چهارساعته در ۱٫۰۸۵۹، سطح مهم‌تری است. این سطح حمایتی در ناحیه تقاضای روزانه قرار گرفته و همچنین تنها ۲۰ پیپ از نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۶ پایین‌تر است. معامله از ۱٫۰۸۵۹ به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا حد ضرر کوتاه‌تری داشته باشد. بهترین محل برای حد ضرر در زیر ناحیه تقاضای روزانه و در محدوده ۱٫۰۸۴۵ قرار دارد. با رسیدن نرخ برابری به محدوده ۱٫۰۹ می‌توان حد ضرر را به نقطه ورود به معامله تغییر داد، تا ریسک معامله از بین برود.
امروز گزارش مدعیان بیکاری آمریکا هم منتشر خواهد شد، که می‌تواند بر بازار تأثیر بگذارد.
معامله خرید: ۱٫۰۸۵۸ (حد ضرر: ۱٫۰۸۴۵)

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا - 10 نوامبر

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا – ۱۰ نوامبر