پنجشنبه 20 آبان 1395 – 10:40

در میان اخبار دیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کندل های هفتگی USD/CHF به سمت پایین حرکت کردند و به حمایت ۰٫۹۵۸۱ رسیدند، که درواقع انتهای پایینی دامنه نوسانی هفتگی جفت ارز است (۱٫۰۰۹۲-۰٫۹۹۲۸ – ۰٫۹۵۸۱). در نمودار روزانه، حرکات دیروز قیمتی موجب شکست ناحیه حمایتی (۰٫۹۷۰۸-۰٫۹۶۴۸) شدند و همچنین دو خط روندی حمایتی (۰٫۹۴۴۳-۰٫۹۸۸۴) هم شکسته شدند، که در ادامه جفت ارز روز را با رسیدن به مقاومت ۰٫۹۸۴۱ به پایان رساند.
در نمودار چهارساعته هم جفت ارز به نرخ بازگشایی ماه سپتامبر در ۰٫۹۸۳۷ رسید، که می‌تواند جفت ارز را تا محدوده ۰٫۹۸ پایین بیاورد. عامل مهم دیگری که بایستی به آن توجه کرد، احتمال حرکات نزولی نمودار روزانه تا انتهای بالایی ناحیه حمایتی در ۰٫۹۷۰۸ است. به همین دلیل، بسته شدن جفت ارز در زیر ۰٫۹۸ می‌تواند نرخ برابری را تا نرخ بازگشایی ماه اکتبر در محدوده ۰٫۹۷۱۱-۰٫۹۷ برساند.
استراتژی: از دید تکنیکال، می‌توان از سطوح قیمتی فعلی وارد معامله فروش شد. با این حال بهتر است که منتظر بسته شدن جفت ارز در زیر ۰٫۹۸ ماند، چون‌که فاصله بین ۰٫۹۸ و نرخ بازگشایی ماه سپتامبر محدود است. با فرض تحقق این سناریو و بسته شدن نرخ برابری در زیر ۰٫۹۸، منتظر برخورد مجدد بازار به ۰٫۹۸ و در قالب مقاومت بمانید و با حد سود ۰٫۹۷ وارد معامله فروش شوید.
معامله فروش: ۰٫۹۸ (حد ضرر در بالای کندل نزولی چهارساعته تعیین شود)

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و فرانک سوئیس - 10 نوامبر

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و فرانک سوئیس – ۱۰ نوامبر