تحلیل بنیادی یورو، تازه ترین تغییرات و تحولات اقتصادی و پولی ناحیه یورو را دنبال می کند. شما به کمک تحلیل های این صفحه می توانید وضعیت بنیادی یورو را با سایر ارز ها مقایسه کنید، تا به دیدگاه روشنی از آینده جفت ارز هایی مثل EURUSD دست پیدا کنید و پیش بینی یورو را انجام دهید.

تحلیل بنیادی و فاندامنتال یورو!

پیش بینی یورو – سه شنبه ۲۶ دی

نرخ رشد تورم آلمان در ماه دسامبر به ۳٫۷ درصد رسید که از رشد ۳٫۲ درصدی ماه نوامبر بیشتر بود. پیش از انتشار داده‌های تورمی آلمان، چند تن از مقامات بانک مرکزی اروپا نسبت به کاهش زودهنگام نرخ بهره هشدار داده بودند. آن‌ها گفته‌اند که تورم به این زودی‌ها پایین نخواهد آمد و به همین دلیل نباید از کاهش نرخ بهره حرف زد.

تحلیل یورو

امروز جفت ارز EURUSD تحت فشار فروش قرار دارد. رشد بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا باعث تقویت ارزش دلار آمریکا و افت جفت ارز EURUSD شده است. فردا هم شاخص خرده‌فروشی آمریکا منتشر خواهد شد که می‌تواند از دلار آمریکا حمایت کند و باعث تضعیف بیشتر یورو در برابر دلار آمریکا شود. حمایت بعدی EURUSD محدوده ۱٫۰۸۳۱ و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز است.

پیش بینی یورو دوم 16 ژانویه 1 پیش بینی یورو دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی یورو

پیش بینی یورو – سه شنبه ۲۶ دی

به گزارش اداره آمار فدرال آلمان، شاخص قیمتی GDP این کشور در سال ۲۰۲۳ به اندازه ۰٫۳ درصد کمتر از سال قبل بوده است. در کل، وضعیت اقتصادی آلمان در سال ۲۰۲۳ چندان جالب نبوده است. در این میان شاخص GDP سال ۲۰۲۲ هم با تعدیل منفی ۰٫۱ درصدی به ۱٫۸ درصد تغییر یافته است.

تحلیل یورو

این هفته داده‌های تورمی آلمان و ناحیه یورو و همچنین شاخص ZEW منتشر خواهند شد. علاوه بر این گزارش آخرین نشست بانک مرکزی اروپا یا همان ECB Minutes هم در کانون توجهات خواهد بود.

دیروز یورو در واکنش به دیدگاه مقامات بانک مرکزی اروپا جهش کرد. Nagel از اعضای بانک مرکزی اروپا گفته که هنوز خیلی زود است که از کاهش نرخ بهره حرف بزنیم و نرخ رشد تورم بسیار بالاست. از نظر او، دیدگاه بازار در رابطه با کاهش نرخ بهره خیلی خوش‌بینانه است. با این حال بازار هنوز هم انتظار دارد که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ کاهش دهد و به احتمال زیاد اولین کاهش نرخ بهره هم در ماه آوریل اتفاق خواهد افتاد.

پیش‌بینی یورو

جفت ارز EURUSD به نوسان در دامنه محدودی ادامه می‌دهد. با این حال روند یورو متمایل به صعودی است. میانگین متحرک ساده ۵۰ روز از یورو حمایت می‌کند و مقاومت کوتاه‌مدت بازار هم میانگین متحرک ۲۰ روز است. انتظار می‌رود که در کوتاه‌مدت مقاومت ۱٫۱۰ دلاری مانع از رشد بیشتر یورو شود.

پیش بینی یورو 16 ژانویه 2 پیش بینی یورو دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی یورو

پیش بینی یورو – دوشنبه ۲۵ دی

در گردهمایی داوس، عضو شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا، رابرت هولتسمان، نگرانی‌های خود را در مورد چالش‌هایی که اقتصاد منطقه یورو مواجه است، بیان کرد. با وجود حدس و گمان‌ها، او تأکید کرد که تنش‌های تورمی پابرجا و تنش‌های جهانی، به ویژه در خاورمیانه، باعث می‌شوند که کاهش نرخ بهره ناحیه یورو در سال ۲۰۲۴ امکان‌پذیر نباشد.

تحلیل یورو

ناکامی‌های اخیر اقتصاد منطقه یورو و تنش‌های جهانی در حال افزایش هستند و خطراتی را برای زنجیره تأمین و بازارهای انرژی ایجاد کرده‌اند، که مانع از کاهش تورم می‌شوند. هولتسمان معتقد است که در سال ۲۰۲۴ امکان کاهش نرخ بهره به دلیل افزایش تهدیدات جهانی نیست!

با کاهش اخیر تورم و نزدیکی به هدف تورمی ۲ درصدی بانک مرکزی اروپا، بخش بزرگی از بازار بر این باورند که نرخ بهره ناحیه یورو در سال جاری میلادی کاهش خواهد یافت. اما هولستمان گفته که خیلی زود است که از کاهش نرخ بهره حرف بزنیم. از نظر او، نرخ بهره بانک مرکزی اروپا تا سال ۲۰۲۵ در سطوح بالا باقی خواهد ماند.

پیش بینی یورو 15 ژانویه 3 پیش بینی یورو دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی یورو – آینده نرخ های بهره ناحیه یورو از دید تحلیلگران

پیش بینی یورو – چهارشنبه ۲۰ دی

داده‌های اقتصادی اخیر یورو از بهبود شرایط حکایت دارند. در همین حال انتظارات تورمی هم تقویت شده است. شاید در نگاه اول شرایط خوب به نظر برسد، اما وقتی به داده‌های بخش تولیدی نگاه می‌کنیم، به نظر می‌رسد که اقتصاد ناحیه یورو در معرض رکود تورمی قرار دارد. شاخص‌های PMI ناحیه یورو و آلمان از افت فعالیت‌های اقتصادی در بخش تولیدی حکایت دارند.

تحلیل یورو

داده‌های اقتصادی ناحیه یورو شرایط را برای پیش‌بینی آینده دشوار کرده‌اند. در این میان وضعیت اقتصادهای خارج از ناحیه یورو هم چندان جالب نیست. تلاش‌های دولت چین برای حمایت از دومین اقتصاد بزرگ دنیا کافی نبوده‌اند. در ناحیه یورو هم شاهد افت نرخ بیکاری از ۶٫۵ درصد به ۶٫۴ درصد هستیم.

پیش‌بینی یورو

ساختار صعودی جفت ارز EURUSD هنوز پابرجاست، اما اخیراً به نظر می‌رسد که الگوهای نزولی در نمودار قیمتی یورو پدیدار شده است.

حرکات قیمتی EURUSD بعد از صعود یورو به اوج ۱٫۱۱۴۰ دلار سیر نزولی پیدا کرده‌اند. داده‌های تورمی آمریکا می‌توانند شرایط را برای پیش‌بینی آینده یورو تسهیل کنند. اگر الگوی نزولی (پرچم) عمل کند، یورو می‌تواند به سطوح پایین‌تر سقوط کند. اما اگر تورم آمریکا به ضرر دلار آمریکا منتشر شود، یورو می‌تواند این الگوی نزولی را باطل کند.

پیش بینی یورو 10 ژانویه 4 پیش بینی یورو دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی یورو

همچنین معامله گران EURUSD بایستی به همبستگی جفت ارز با بازار سهام آمریکا هم توجه کنند. از آنجایی که تقریباً انتظارات نرخ بهره‌ای یورو و دلار آمریکا شبیه به هم است، جریانات ریسکی بازار می‌تواند نقش پر رنگی در حرکات قیمتی EURUSD داشته باشد. ظاهراً یورو همبستگی بالایی با شاخص سهام آمریکا پیدا کرده است.

پیش بینی یورو سهام آمریکا 10 ژانویه 5 پیش بینی یورو دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی یورو به کمک بازار سهام آمریکا