چهارشنبه 24 آذر 1395 – 10:07

همان‌طور که از نمودار چهارساعته مشاهده می‌شود، نرخ بازگشایی ماه اکتبر (۱٫۳۱۲۰) در معاملات دیروز لندن موقعیت خود را حفظ کرد. با این حال، با شروع معاملات آمریکا، دلار با فشار فروش مواجه شد و درنتیجه از این سطح ماهانه عبور کرد و به نزدیکی نرخ ۱٫۳۱ رسید. از این محدوده شاهد ورود خریداران به بازار بودیم و جفت ارز به بالای نرخ ماهانه عبور کرد.
اصلاح قیمتی انتهای روز، از سوی دو خط روندی-حمایتی روزانه رسم شده از سطوح ۱٫۲۷۶۳ و ۱٫۲۴۶۰ تقویت می‌شد. درصورتی‌که خریداران همچنان به حمایت از این محدوده ادامه دهند، هدف صعودی بعدی روزانه، مقاومت ۱٫۳۲۹۵ خواهد بود. اما در نمودار هفتگی مانعی در برابر سقوط بیشتر جفت ارز دیده نمی‌شود، درواقع مانع بعدی در خط روندی-حمایتی رسم شده از ۱٫۱۲۷۸ قرارگرفته است.
استراتژی: در گزارش روز سه‌شنبه، اشاره شد که منتظر تشکیل کندل صعودی چهارساعته از محدوده ۱٫۳۱۲۰-۱٫۳۱ بمانید، این کندل برای ورود به معامله کافی بود. جفت ارز از این محدوده به سمت بالا برگشت و تا حد سود اول در ۱٫۳۱۵۰ صعود کرد. برای اینکه قدرت صعودی بازار تائید شود، بایستی شاهد شکست قطعی ۱٫۳۱۵۰ بود. شکست قطعی این سطح همراه با برخورد مجدد بازار به آن در قالب حمایت و همچنین تشکیل کندل صعودی چهارساعته می‌تواند برای ورود به معامله خرید کافی باشد. حد سود این معامله در ۱٫۳۲ قرارگرفته است. تنها دلیل توصیه جهت منتظر ماندن برای تشکیل کندل صعودی چهارساعته، حرکات قیمتی هفتگی است که از تضعیف بیشتر جفت ارز حکایت دارند.
علاوه بر این، بازار امروز از لحاظ بنیادی به شدت نوسانی خواهد بود، که شاید منجر به باطل شدن چشم‌انداز تکنیکال بازار شود.
معامله خرید: ۱٫۳۱۵۰، حد ضرر در زیر کندل صعودی چهارساعته قرار گیرد.

.

نمودار هفتگی، رزوانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا – ۱۴ دسامبر