سرانجام رهبران اتحادیه اروپا به توافق ۲ تریلیون دلاری بر سر بهبود اقتصاد اروپا دست یافتند و به همین دلیل یورو از مقاومت ۶ ماه ۱.۱۵ بالاتر رفت. این توافق تاریخی که شامل کمکهای بلاعوض و وام می شود رضایت همه اعضا را جلب کرد. راه طولانی برای بهبود شرایط در مناطقی که در حال بازسازی هستند در پیش است. بر خلاف آمریکا و دیگر کشورها، اروپا توانسته است موارد ابتلا به ویروس را پس از بازگشایی ها پایین نگه دارد. اقتصاد منطقه اروپا در حال بهبود است، داده های اقتصادی بهتر شده اند و این پکیج اخیر به بازسازی اوضاع بهتر کمک می کند. با افزایش عدم قطعیت در چشم انداز اقتصاد آمریکا، این محرکها باعث افزایش قیمت یورو و بالاتر رفتن آن است. هرچه واگرایی های رشد اقتصادی آشکارتر شود، تمایلات به ارز قوی تر افزایش می یابند. از این رو جفت ارز EUR/USD در طی ماه گذشته سیر صعودی داشته است و در حال حاضر نیز از ۱.۱۵ بالاتر رفته، مقاومت کمی در ۱.۱۶ دیده می شود و بالای ۱.۱۷ مقاومت اصلی قرار دارد. یورو به عنوان یک ارز ریسک دار باید از هرگونه خبر مثبت در مورد واکسن و نیز گفتگوهای محرک در آمریکا سود ببرد.

از طرف دیگر دلار آمریکا در مقابل دیگر ارزهای اصلی با کاهش مواجه بود. هیچ داده ای از سوی آمریکا منتشر نشده و شاخص سهام افزایش داشتند اما سرمایه گذاران با توجه به نگرانی های مداوم درباره ی چشم انداز اقتصادی آمریکا تمایلی به خرید دلار نشان نمی دهند. طرح بیمه بیکاری ۳۱ جولای به پایان می رسد و هیچگونه طرح پشتیبانی برای اقتصاد آمریکا تهیه نشده است، بنابراین دلار برای خریداران جذابیتی ندارد. سفید قصد دارد تا مالیات بر درآمد را کاهش دهد و اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد که آیا این کار اقتصاد را از یک سقوط دیگر نجات خواهد داد یا خیر. شرکتها کارگران جدید استخدام نمی کنند و کاهش مالیات بر درآمد سبب افزایش استخدامها نخواهد شد. فردا داده های مسکن در خصوص تعداد خانه های فروش رفته در آمریکا منتشر می شود و انتظار بهبود شرایط در بازار فروش مسکن را داریم.

دلار استرالیا و نیوزیلند به بالاترین حد خود در بیش از یک سال گذشته رسیده اند ( به طور دقیق از فوریه ۲۰۱۹). در حالیکه بانک مرکزی ابراز نگرانی در خصوص بازار کار و محدودیتها در ایالت ویکتوریا کردند، هیچکدام به اندازه تمدید برنامه یارانه دستمزد دولت برای ۶ ماه دیگر تا پایان مارچ تأثیر نداشتند. این برنامه که هر دو هفته یکبار ۱۵۰۰ دلار استرالیا به بیش از ۳.۵ میلیون کارگر مشغول در کسب و کارها پرداخت می کند راه طولانی در حمایت از کسب و کارها و مصرف کنندگان در پیش دارد. با این حال پرداخت واقعی برای چند ماه آتی کاهش خواهد یافت و در دو سطح بر اساس میزان ساعات کارکرد انجام می شود، این طرح به ممعامله گران دلار استرالیا و بانک مرکزی استرالیا کمک بسیاری کرد. دلار استرالیا همچنان تحت نظر است زیرا خزانه داری تصمیم به انتشار آخرین گزارشها در روز ۵ شنبه در زمینه اقتصاد و امور مالی دارد. در ضمن افزایش خرید توسط کارتهای اعتباری در نیوزلند در طی ماه ژوئن موضوع شگفت آوری نبود. کشور قصد رهبری منطقه برای بهبود شرایط اقتصادی را دارد.
داده های خرده فروشی در کانادا مثبت اعلام شدند اما رشد ۱۸.۷% افزایش در ماه مه پس از کاهش ۲۵% ماه آوریل از حد انتظار کمتر بود. با این حال دلار کانادا همچنان به دلیل ضعف دلار آمریکا با افزایش روبرو بود. داده های مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده کانادا روز چهارشنبه منتشر می شوند. انتظار افزایش قیمت نفت نیز می رود. پوند انگلیس نسبت به EUR,AUD و NZD با افزایش روبرو نبود زیرا سرمایه گذاری های بخش دولتی در ماه ژوئن کاهش یافتند. همچنین پوند انگلیس در خرید جفت ارز EUR/GBP نیز متضرر شد.