در این مقاله به ۱۰ موردی که بسیاری از معامله‌­گران تازه‌­کار نگران آن هستند، ولی در بلندمدت اهمیتی در معاملات ندارند، می‌پردازیم.

۱- تا زمانی که کارگزاری شما سرعت عمل لازم در اجرای معاملات بازار با کمترین خطا را برای شما فراهم کرده و کارمزدی به اندازه سایر کارگزاران از شما دریافت می­‌کند، مهم نیست کارگزاری شما چه کسی باشد. بروکر متوسط یا بهتر از آن نقشی در موفقیت شما ندارد.

۲- مهم نیست چقدر در بازارها پول می­‌سازید. اگر خیلی بزرگ معامله کنید در نهایت در بلندمدت آن پول‌ها را از دست خواهید داد. مهم نیست چقدر پول می­‌سازید، بلکه مهم این است که چقدر می‌توانید پولتان را حفظ کنید.

۳- اگر نتوانید حد ضرر خود را تعریف و آن را قابل اندازه­‌گیری کنید و بارها و بارها آن را تکرار کنید، معامله سودآور بی­‌معنی است. خیلی از تازه واردین معاملات سودآور حاصل از تصادفات، شانس و یا بازار گاوی را با مهارت اشتباه می­‌گیرند.

۴- هر معامله‌­ای خارج از چارچوب سیستم معاملاتی بی‌­اهمیت است. بدون داشتن پیش‌زمینه از عملکرد سیستم معاملاتی بر مبنای سیگنال­‌های کمّی، هر گونه معامله‌ی موفقی فقط می‌­تواند ماهیت تصادفی داشته باشد.

۵- در صورتی که همه آنچه در یک بازار گاوی به‌دست آورده‌اید، در یک بازار خرسی پس از آن از دست بدهید، موفقیت شما اهمیتی ندارد. آن­چه مهم است حفظ اصل سرمایه است.

۶- برنامه معاملاتی شما در صورتی که نقاط ورود و خروج در آن تعریف نشده باشد، اهمیتی ندارد.

۷- اگر شما قوانین معاملاتی نداشته باشید، معاملات شما اهمیتی ندارند و تماماً خلاف قوانین هستند.

۸- اگر روی داده­‌های تاریخی از استراتژی خود بک‌تست نگیرید، آن سیستم معاملاتی بی اهمیت است. اگر شما ندانید عملکرد آن در گذشته چگونه بوده است برای آینده نیز نمی‌­توانید انتظاری از آن داشته باشید.

۹- تا قبل از به نابودی کشاندن حساب خود، حجم معاملات و ریسک زیان در معاملات را مدیریت کنید؛ در غیر این صورت، معاملاتتان هیچ اهمیتی نخواهد داشت.

۱۰- اگر برای زمان تعطیلی بازار، تکلیف خود را روشن نکرده باشید، آن­چه در هنگام باز بودن بازار انجام می‌دهید اهمیتی نخواهد داشت.

منبع: newtraderu

بیشتر بخوانید: